250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO

Kapat
Türkçe İngilizce

Doğa ve Çocuklar


Teknolojinin giderek ivme kazanması ve kapalı alanlarda gelişen sosyal imkanlar sayesinde günümüzde çocuklar ve aileler doğada maalesef yeterince zaman geçirmiyorlar.

Dışarıda oyun oynamak yerine televizyon, bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi cihazlarda daha fazla vakit harcıyorlar. Öteki yandan kapalı alanlarda yaratılan sosyal olanakların artması da çocukları her geçen gün doğadan koparıyor. 

Elbette günümüz teknoloji çağı, teknolojiden uzak kalabilmek bu devirde imkansız. Teknolojiyi yakından takip etmek, çocukların gelişen çağa ayak uydurması açısından son derece önemli. Bu noktada 'her şeyden azar azar', 'yerinde ve zamanında' mantalitesini benimsemek ve benimsetmek önemli olan. 

Çocuklar çevresel faktörlerle birlikte dünyaya ayak uydurmaya çabalarken görüp görebilecekleri iyi ve kötü, doğru veya yanlış olan ne varsa sabırla anlatmak, yasaklamak yerine sınırlayarak yerinde ve zamanında, azar azar sunarak yaşları gereği yapabilecekleri olanakları tanımalarına fırsat vermek gerekiyor.

Bu doğrultuda doğduğu andan itibaren yaz, kış, sıcak, soğuk demeden doğa ile iç içe büyüyen çocuklar, ailesi ile bu dengeyi çok daha kolay sağlıyor.

Doğa’da geçirilen zamanın çocukların bilişsel, duygusal, sosyal, fiziksel ve ruhsal gelişiminde önemli bir rol üstlendiği artık bilinen bir gerçek.

Çocuklar doğa da yaptıkları gözlemlerle birlikte öğreniyorlar, merak duyguları gelişiyor ve enerjilerini boşalttıkları için fiziksel ve ruhsal açıdan kendilerini çok da iyi, huzurlu ve mutlu hissediyorlar.

Öteki yandan doğayı seven, koruyan, doğada olmaktan mutlu olan çocukların, büyüdüklerinde maddesel mutluluklardan ziyade her şeyden daha kolay zevk alan ve her ortama ayak uydurabilen bireyler oldukları açıkça fark ediliyor.

Geleceğin bireyleri çocuklarımızı yaşama, topluma, dünyaya ve kendilerine sağlayan, mutlu ve sevgi dolu nesil olarak yetiştirmek biz büyüklerin en önemli görevi.

Onları doğa ile tanıştırıp,kaynaştırmakta geç kalmayalım!

 


Takipte Kalın

Puyo&Aya © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-Ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır